Fínsko zdolalo USA. V presilovke rozhodol Komarov

09.05.2016 Celý región

Petrohrad 9. mája (TASR) - Hokejisti Fínska zdolali v pondelkovom dueli B-skupiny MS reprezentáciu USA tesne 3:2 a po troch odohratých zápasoch tak majú na konte plný počet deväť bodov. V tabuľke im patrí druhá priečka, vďaka lepšiemu skóre vedie Kanada. V zápase dvoch tímov nabitými mladými talentami sa hral rýchly korčuliarsky hokej, Američania dokázali s námahou zmazať dvojgólovú stratu, no o troch bodoch pre "Suomi" napokon rozhodol v presilovke skúsený Komarov.

Fíni odohrajú ďalší súboj v "slovenskej" B-skupine v stredu o 19.15 SELČ proti Maďarsku, USA po dvoch dňoch voľna nastúpia vo štvrtok o 15.15 v Petrohrade proti Francúzsku.

V dueli medzi Fínskom a USA sa stretli dva mladé výbery produkujúce rýchly štýl s častou streľbou na bránku. Američania boli v útočnej tretine aktívnejší, ale prevahu na gól nepretavili a pykali. V 10. minúte sa Koivu ocitol na ľavom kruhu a nikým nekrytý poslal "Suomi" do vedenia. O štyri minúty neskôr na neho nadviazal Pihlström a Fíni viedli o dva góly. V 14. minúte však Vatrano využil zmätky vo fínskej obrane a náhodnou strelou znížil.

Druhá tretina pokračovala v nastolenom tempe. Fíni mali viac z hry a bližšie ku gólom, ale nepresadili sa a na začiatku tretieho dejstva pykali. Päťdesiattri sekúnd po jeho štarte našiel Larkin na kruhu Murphyho a ten príklepom vyrovnal.

Dlho sa však z tohto stavu netešili, v 45. minúte poslal severanov od opätovného vedenia Komarov, keď využil presilovku. Fíni si už tesný náskok ustrážili, Američanom nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

B-skupina (Petrohrad)
Fínsko - USA 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 10. Koivu (Granlund, Aho), 13. Pihlström (Pulkkinen, Sallinen), 45. Komarov (Barkov, Jokinen) - 14. Vatrano (Matthews), 41. Murphy (Maroon, Larkin). Rozhodovali: Björk (Švéd.), Fraňo (ČR) - Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

zostavy:

Fínsko: Koskinen – Kukkonen, Ohtamaa, Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindell, Salmela – Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Aho, Koivu, Granlund – Laine, Barkov, Jokinen – Pulkkinen, Sallinen, Pihlström

USA: Condon - Wideman, Hanifin, Skjei, Murphy, Warsofsky, Santini - Connor, Larkin, Foligno - Schroeder, Matthews, Vatrano - Motte, Compher, Hendricks - Hinostroza, Maroon, Wood - Fasching